Vyhledávání

Pro ACRO sice není žádným předpisem nařízený druhý záloží padák, ale pud sebezáchovy a zdravý rozum jasně velí se druhou záložkou vybavit. Je nepsané pravidlo, že každý dobrý ACRO pilot, který to myslí vážně má dva záložáky.

Uložené jsou většinou u ACRO sedaček ve dvou kontejnerech a to pod zadkem hlavní a na zádech druhý.Pokud nemáte na začátek ACRO sedačku dá se druhá záložka řešit připnutím pultíku s kontejnerem na záložku k hlavním karabinám na břicho.

Jestli zvolíte kulaté záložáky nebo alespoň jeden řiditelný záleží na Vás a na stavu vašeho konta :-)

Z hlediska  bezpečnosti je dobré mít hlavní záložák řiditelný. Tím, že je asymetrický, rychleji se rozbaluje a kontejner má pomocný padáček, který usnadní vytažení a rozbalení záložky ( jako u Sky Divingu). No a v  případě použití máte daleko větší šanci, že přistanete bez újmy na zdraví, tam kde chcete a nikomu nic nerozbijete, což v zahraničí přináší komplikaci v podobě časové ztráty při jednání s poškozeným a policií, která bývá na místě dřív než vylezete ze sedačky a oklepete se z "veselého zážitku".

 

POZOR !!!

Mějte na paměti, že u řititelného záložáku je doporučená výska pro odhoz 150 - 200 m. Při  menších výškách hrozí, že nestačíte v případě, že fouká vítr zkorigovat váš směr přistání proti větru. Přistávat s řiditelným záložákem, který má dopřednou rychlost s větrem v zádech určitě není nic příjemného.

 

 

-->

 

Na ukázce je vidět, že i v husté zástavbě se dá bezpečně na řiditelném záložáku SKI DRIVE přistát.

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní