Vyhledávání

Přilbu vybírejte co nejlehčí. Nejlépe  kevlarovou. Je sice dražší, ale výrazně lehčí než přilby ze skelných vláken. Při ACRO tricích působí na tělo a hlavu pilota velké přetížení..V některých figurách dosahuje až 3G.

Kevlarová vlákna dodávají výrobku tuhost, odolnost vůči nárazu a odolnost vůči abrazi. Kombinací těchto materiálů se vyvažuje houževnatost kevlaru a tuhost uhlíku. Tím se zajistí přilbám dostatečná pevnost, aby vydržela přilba i větší náraz, a odolnost, aby při poškození přilby laminátové třísky neporanili hlavu.

Použité materiály poznáte, pokud nahlédnete na vnitřní stranu korpusu. Uhlíková tkanina má černá a kevlarová tkanina žlutá vlákna . U většiny přileb, které se na trhu objevují, není vnitřní strana přilby nastříkaná barvou, protože není důvod kvalitu schovávat a navíc další vrstva barvy by zvýšila hmotnost výrobku. Tímto lze jednoduše ověřit kvalitu laminátu přilby. Pokud je přilba zhotovena jen z laminátu bez kevlar-uhlíkových výztuží, je zřejmá snaha dosáhnout co nejnižších nákladů na úkor pevnosti nebo váhy výrobku.

Barvu je vhodné volit o odstín sytější než má Vaše křídlo, pro zaručený úspěch u dámského publika :-)

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní