Vyhledávání

 

DHV 1 / DHV 1-2

Na  začátek  zvolte  dle  finančních   možností  křídlo  DHV 1 nebo DHV 1-2   s menší plochou, aby vaše plošné zatížení bylo větší a měli jste dostatek energie pro vaše acro triky. Pokud šilháte po výkonném acro brusu třeba z bazaru za "výhodnou cenu" můžu vás ujistit, že by jste si vybrali velmi těžkého soupeře. V praxi je již ověřeno, že souboj s takovým soupeřem je hodně těžký a většinou prohrajete. Acro křídlo má kratší chod řízení, je rychlé a má tolik energie, že bez tréninku acro figur na "hodnějším křídle" (DHV 1nebo DHV 1-2) jste téměř bez šance. Navíc když získáte potřebné návyky a zkušenosti s křídlem DHV 1 nebo DHV 1-2, snadno takové křídlo prodáte. S prodejem  acro křídla budete mít velké problémy.

 

FREESTYLE 

Po té co získáte dostatečné návyky, zkušenosti a zvládnete na DHV1 nebo DHV 1-2 kluzáku všechny triky, které vaše křídlo umí, můžete přesedlat na výkonější křídlo - freetyle. Obvykle jsou to upravená křídla DHV 2. Dnes se již mnozí výrobci zaměřují i na tento segment trhu a vyvíjejí freestyle speciály, které si nacházejí stále větší oblibu. Pokud netoužíte po kariéře závodníka, můžete u kategorii freestyle skončit. Kluzáky free-style zvládají většinou všechny acro triky bez problémů, většinou jsou testována load testem na 12G některá jsou i certifikována. Mezi nejoblíbenější patří F-GRAVITY (výrobce Niviuk), FLX (výrobce Ozone), FREEFORCE (výrobce U-Turn)

Vyrábí se

Ukončená výroba

     

 

 

ACRO SPECIAL

Samotnou kapitolou jsou speciály ACRO. Tyto kluzáky poskytují maximum rychlosti a energie. Jsou určeny hlavně závodníkům , ambiciozním pilotům se zkušenostmi a pilotům, kteří chtějí od kluzáku precizní řízení, dostatek energie pro bezproblémový tumbl a infinity . Jsou  testována na 12G ( zátěžový test ) . Nemají certifikaci. To znamená, že by jste měli vlastnit pilotní průkaz "X". 

Mezi formule 1 v této kategorii se řadí NIKITA 3 (výrobce Icaro), THRILLER 2K12 Thriller 2K11 bede ukončen (výrobce U-Turn), SUPERSONIC (výrobce SOL), BUZZARD (výrobce Skyline).

Vyrábí se

Ve vývoji

 

       

Již se nevyrábí

 
       

 

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní