Vyhledávání

rytmic sat

 

Popis:

Tento režim byl vynalezen Davidem Arrufat. Je to jedna z nejtěžších figur a dosud pouze pár pilotů je schopno provést ji hezky. Do Rytmik SATU se dostaneme z normálního SATU postupnou přeměnou do Tumblu, zvýšováním výšky přehoupnutí pomocí rytmického přibržďování. Bezvadný Rytmik SAT končí v Infinity Tumblu, při kterém se pilot přehupuje přímo nad vrchlíkem. Pouze ty nejlepší a nejdynamičtější acro kluzáky jsou vhodné pro pěkné provádění tohoto režimu.

 

Uvedení:

 Začněte SAT-em doprava. Před uvedením počkejte o chvíli déle než obvykle, abyste nabrali co největší rychlost. Hned jakmile kluzák vklouzne do SATU s přebytkem energie, rychle úplně uvolněte brzdy, aby kluzák vystřelil dolů pod vás. Počkejte, až kluzák dosáhne nejnižší bod pod vámi a pak zatáhněte brzdu zpátky tvrdě a hluboko, tak abyste znovu upravily dráhu přehupování do výšky. Potom při pocitu nejvyššího přetížení uvolněte znova rychle brzdu. Takto docílíte přehupování nad kluzákem. Na začátku musíte opakovat pohyby pěkně rychle, protože dokud je Rytmik SAT plochý, kluzák dokončí otočku co by dup. Potom, co se otočky budou napřimovat, rytmus brzda - povol se bude prodlužovat, při tom časování zůstane stále stejné: zatáhněte brzdu silně, ale postupně po průchodu nejvyšším bodem, pak okamžitě uvolněte, když máte maximální rychlost, ve stejné chvíli se prohoupáváte nejnižším bodem pod křídlem.

 

Je také možné udělat přechod do Rytmik SATU z Asymetrického SATU. V tomto případě je rytmus dán a vy ho musíte udržet. Když začnete normálním SATEM, vytvoříte si rytmus sami.

 

Ukončení:

Ukončení je stejné jako u asymetrického SATU, Tumblu nebo Infinity, záleží ve které fázi jste. Nejdůležitější je naučit se, že je nezbytné ukončit režim dřív, než by křídlo začalo kolabovat. Kluzák vždycky vydá varování, když už to stačí. Jedním ze signálů je, když vnější konec křídla ztrácí tlak a klapne ve chvíli, kdy je kluzák pod vámi. Počítejte s tím, že dokonce i na malém kolapsíku ztratíte hodně energie.

 

Nebezpečí  ! ! ! 

Všechna nebezpečí jako u Tumblu. Navíc v Rytmik SATU je tu mnohem méně energie ve srovnání s normálním Tumblem, takže nebezpečí obrovského kolapsu a spadnutí do vrchlíku nebo mezi šňůry je ještě vyšší, hlavně pokud začnete další otočku bez dostatečné dynamiky ...

Nikdy nenacvičujte tento režim v turbulentních podmínkách!

 

rhythmic sat

.

 

 

.

 

 

-->

.

 

 

-->

.

 

 

 

-->

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní