Vyhledávání

misty plip

Popis:

V Misty Flip je dokonale kontrolovaná 360-ka při vysokém vykývnutím. Na výstupu kluzák velmi dynamicky předstřeluje a na rozdíl od MacTwistu neupadne do přetažení.

 

Příprava:

Hrozí velmi vysoké riziko zatwistování. Prevence: nastavte sedačku do polohy sedu, uvolněte hrudní popruh co nejvíce, nohy držte stále pod sedačkou a buďte připraveni, že se budete otáčet zároveň s kluzákem. Nesnažte se o tento trik se sedačkou v poloze lehu!

 

Uvedení:

Při nácviku postupujte takto:

Leťte rovně zvolenou rychlostí, rychle přetáhněte kluzák na jedné straně. Poté, co začne rotace, uvolněte trochu brzdu a snažte se udržet křídlo nafouknuté bez zaklapnutí (stejně jako ve vrtulníku). Uvolněte brzdy úplně v okamžiku, kdy je kluzák za vámi (náběžná hrana je obrácena vzhůru). Nyní kluzák vystřelí vpřed do stejného směru, jako před zahájením. Přibrzděte následující předstřel.

Poté, až získáte jistotu v tomto základním provedení, zvyšujte postupně rychlost zahájení  pomocí jednoho nebo dvou lehkých Wing-Overů.

Není nutné, udělat hned symetrické vykývnutí, můžete po rotaci vylétnout trochu do strany, ale v tomto případě nikdy nedělejte následující Misty Flip opačným směrem.

Můžete se vyhoupnout až nad úroveň kluzáku, když zahájíte Misty Flip z Wing-Overu na druhou stranu, než jste udělali poslední obrátku, dbejte přitom důsledně na zhoupnutí rovně pod vrchlík a použití extrémního naklonění.

Mimochodem, není potřeba ani mnoho energie, dají se udělat pěkné série Misty Flipů pomocí energie z posledního předstřelu.

Pokud budete tahat brzdu příliš brzy nebo ji držet příliš dlouho a příliš dole, během uvádění můžete skončit v MacTwistu.

 

Nebo

 

Pro opravdu impozantní Misty Flip (ve skutečnosti se jmenuje Ass Chopper (Řiťotřas)), musíte provést otáčku na druhou stranu z Wing-Overu nebo Asymetrické Spirály (na druhou stranu, než byla poslední obrátka). I když se jedná se o nejvíce efektní a mocný Misty Flip, nedoporučuji vám tuto techniku provádět, dokud si nebudete úplně jisti, se základním provedení techniky uvedené výše.

Zahajte Asymetrickou Spirálou doprava. Až budete mít dost energie k přehoupnutí, uchopte pravý popruh a zatáhněte za druhou brzdu s extrémním náklonem doleva, hned  po průchodu nejnižším bodem (spodní úvratí). Přehoupnete se vzad nad křídlem (stejně jako v Tumblu!), zatímco kluzák se otáčí dole. Kvůli vysokému tlaku na brzdě, by mohlo být velmi těžké provést přetažení do roztočení, tak počkejte, až začnete stoupat a ztratíte trochu energie (brzda potom půjde snáze).

 

Trénink z rovného letu

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní