Vyhledávání

 

looping

 

 

Popis :

Během Loopingu, se pilot přehoupne nad středem vrchlíku. To je jedna z nejstarších akrobatických figur, která byla vymyšlená kolem roku 1994 acro průkopníkem, André Bucherem.

 

Zahájení z Asymmetrické 360 (Spirály):

Roztočíte se do dynamické Asymetrické 360 (Spirály). Jakmile máte dobré načasování a hodně energie, změníte směr otáčení Asymetrické 360 (Spirály) a zatáhnete do příští otočky na druhou stranu, stejně jako u Wing-Overu.

V začátcích nácviku tohoto triku, provádějte výrazné naklonění docela brzy, a to hned po průchodu nejvyšším bodem v poslední asymetrické 360. Pak zatáhněte za brzdu těsně před prohoupnutím pod kluzák. Tím sice Looping nebude tak vysoký, ale bude rychlejší a bezpečnější. Potom, až ucítíte jistotu v provedení, začínejte do loopingu brzdit později a později (po průchodu nejnižším bodem), až se budete otáčet úplně nad kluzákem. Pokud je kyv dostatečně dynamický, budou šňůry napnuté celou dobu, takže ani nemusíte brzdit kluzák v nejvyšším bodě a když není, musíte silně brzdit, aby nepřišel obrovský kolaps.

 

Zahájení ze sestupné Spirály

Za starých časů, před vynálezem Asymetrické 360, piloti prováděli loopingy ze sestupné spirály, častokrát to končilo pádem vedle (nebo do!) vrchlíku. Vřele vám doporučuji, nezkoušejte tento způsob zahájení loopingu, pokud si nejste úpně jisti prováděním zahájení z Asymetrické Spirály a máte opravdu dynamický kluzák.

Je pravda, že v sestupné spirále je více energie než v Asymetrické 360 (Spirále) a tak z ní můžete udělat ty nejvyšší a nejkrásnější Loopingy. Obecně, s kluzáky, které umožňují pěkné a vysoké Wing Overy, je opravdu snadné udělat Spirálu - Looping. Každopádně, může to být velmi riskantní!

 

Zrychlujte postupně bržděním a nakláněním do sestupné Spirály. Po několika otáčkách, kdy už je kluzák před vámi ( náběžná hrany začíná být skloněná k zemi) a odstředivá síla vás už zatlačuje dolů do sedačky, uvolněte rychle vnitřní brzdu a nakloňte se na druhou stranu tak daleko, jak je to jenom možné (dávejte pozor, aby zhoupnutí pod křídlo bylo pěkně symetrické obdobně, jako když ukončujete spirálu) a přidejte brutální stažení brzdy v okamžiku průchodu nejnižším bodem nebo dokonce o něco později. Kontrolujte vnější konec křídla v průběhu přechodu a zrychlování do spirály. Pokud bude kolabovat ztratíte hodně energie, takže než zahájíte Looping, dofoukněte ho a stabilizujte sestupnou spirálu. Pokud má váš kluzák tendenci ke klapání ucha, měli byste během spirály přibržďovat lehce vnější stranu křídla.

Mějte jistotu, že máte dostatek energie pro Looping. Je určitě lepší mít větší rychlost než menší, jinak můžete snadno dostat obrovský klapanec a dokonce spadnou do vrchlíku!

 

Zahájení z Wing-Overu

Můžete také postupně zvyšovat výšku Wing-Overů, až docílíte několika pěkných vysokých převrácení, ale k tomu je potřeba opravdu dynamického kluzáku.

 

 

Ukončení:

Utrácejte energii postupně v průběhu 1-2 otáček.

 

Nebezpečí  ! ! !

Pokud nemáte dostatek energie k provedení celé smyčky, snadno dostanete velký klapanec a kravatu. Existuje také vysoké riziko pádu mezi šňůry nebo do vrchlíku. Než se pokusíte o tento trik, zvládejte s lehkostí velké Wing-Overy a Asymetrické 360 (spirály).

 

Video:

looping

.

 

 

 

-->

.

-->

.

-->

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní