Vyhledávání

dynamic full stall

 

Popis:

Full Stall začíná dynamickým pohybem, kdy je padák daleko za pilotem. Pohyb může být tak silný, že pilot se na pár okamžiků ocitne na úrovni padáku.

Příprava:

Chcete-li zabránit překroucení popruhů, nastavte postroj do polohy sedu, povolte hrudní popruh co to jde a dejte nohy pod sedačku. Když máte dlouhé řidičky, jednou namotejte.

 

Uvedení:

Zrychlete let kluzáku pomocí speedu nebo začněte z nějakého dynamického prvku, jako je sestupná spirála, asymetrická 360 (spirála), SAT, Wing-Over atd. Ukončete figury rychle a bez ztráty energie, ne postupným vypouštěním. Dejte pozor na symetrii, musíte se zhoupávát přímo pod středem vrchlíku! Po kulminaci nejnižším bodem, začnete celkem rychle stoupat. Pomůžete tomu i lehkým přitažením brzd. Těsně před dosažením nejvyššího bodu, stáhněte brzdy co nejvíce dolů a přetáhněte kluzák do FullStallu. V tomto okamžiku zažijete nulovou gravitaci! Buďte připraveni, že bude mnohem těžší udržet brzdy dole, když se zhoupnete (spíše spadnete) zpátky pod křídlo a bude to trvat mnohem déle a ztráta výšky bude větší než při normálním Full Stallu.

Pro získání rychlosti doporučuji Asymetrickou 360 (Spirálu) nebo Wing-Over a ne sestupnou spirálu, protože s ohledem na průběh pohybu, je to mnohem snazší udělat symetrické vykývnutí pod vrchlík.

 

Ukončení:

Držte brzy pevně dole, dokud se nevrátíte pod padák a nepřestanete se houpat, pak to ukončíte jako normální Full Stall.

 

Pokročilé techniky:

Hned po přetažení kluzáku, uvolněte brzdy do pozice stabilizovaného fullstallu (ve chvíli když padáte dozadu). Takto bude kluzák pevný a udrží většinou svůj tvar. Jakmile se vrátíte pod křídlo, uvolníte brzdy ještě víc, pak zabrzdíte následný předstřel, který může být opravdu pořádný!

Tohle je nejrychlejší způsob ukončení dynamického FullStallu. Buďte opatrní, když uvolníte brzdy příliš mnoho v okamžiku, kdy je kluzák daleko za vámi, následuje extrémní předstřel a vy velmi snadno můžete spadnout do vrchlíku!

 

NEBEZPEČÍ  ! ! !

Všechna nebezpečí jako u FullStallu a navíc je zde mnohem těžší udržet ruce dole. Než začnete s nácvikem, musíte být velmi pokročilý s normálním FullStallem! Nácvik začněte s menší pohybovou energií a zvyšujte dynamiku zahájení postupně tak, abyste cítili jistotu!

 

dynamic full stall

.

 

-->

.

 

 

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní