Vyhledávání

 

ASYMETRICKÁ 360 (spirála)

 

 

Popis:

Asymetrická 360 (spirála) je vlastně Wing-Over, ale pouze na jednu stranu. Načasování naklonění a brždění je také hodně podobné. Nevyhoupnete se sice až tak vysoko jako ve Wing-Overu, ale získáte mnohem větší energii. To je také důvod, proč nejefektnější triky (jako Looping, Asymetrický SAT, Tamble) následují po Asymetrické Spirále. 

 Uvedení:

Začněte několika zvětšujícími se Wing Overy. Jakmile máte dobrý pocit a časování je správné, pokračujte v pohybu už jen na jednu stranu (v našem případě napravo) beze změny směru otáčení: Poté, co minete nejvyšší bod posledního Wing-Overu doprava, srovnáte se symetricky do roviny zhoupnutí dolů pomocí naklonění těla doleva. Pak silně a rázně zatáhnete za pravou brzdu a nakloníte se doprava  v  okamžiku, kdy se prohoupáváte pod kluzákem (spodní úvratí). Výsledkem bude velmi rychlá, i když ne zas tak vysoká otáčka. Zůstaňte vykloněni doprava a nebrzděte, stačí pouze krátký, ale výrazný impuls. Poté, co projdete nejvyšším bodem a začnete klesat, nakloňte se doleva, abyste se srovnali do roviny a začali se znovu zhoupávat symetricky dolů. V nejnižším bodě opět pravá brzda a extrémní naklonění doprava a tak dále ...  

Nebo  Uděláte SAT doprava. Ukončíte ho rychle a nakloníte se doleva, abyste se hnedka zhoupli dolů. V nejnižším bodě zabrzdíte a maximálně se vykloníte doprava ... (dále je to stejné jako výše). Pokud chcete navázat další figuru z (Asymetrické 360 - Spirály), která potřebuje hodně energie (jako Looping, Asymetrický SAT, atd.), začněte brzdit a naklánět se ještě dřív, než se dostanete do nejnižšího bodu. V tomto provedení nebude asymetrická otáčka tak vysoká, ale bude více dynamická. Vzhledem k větší dynamice, není potřeba vůbec brzdit v horní úvrati, pouze některé kluzáky mají tendenci dostat malý kolaps ucha na vnější (levé) straně otáčky. Můžete tomu zabránit přibržděním levé brzdy po tom, co se začnete vykyvovat vzhůru. Je to důležité, protože i když je kolaps uší malinký, můžete ztratit spoustu energie.

 

Rozdíly mezi načasováním u Wing-Overu a Asymetrické 360 (spirály) : U Wing-Overu začínáte naklánění  před nejnižším bodem (spodní úvratí) zatáhnete za brzdu až dolů nebo skoro dolů. V Asymetrické 360 (spirále) zatáhnete za brzdu a nakloníte se ve stejný okamžik v nejnižším bodě (spodní úvratí) nebo poblíž (to záleží jak dynamickou / vysokou Asymetrickou 360 (Spirálu) chcete dělat). U Wing-Overu po začátku další obrátky necháte tělo vykloněné a držíte brzdy dole. Tím určujete směr otáčení. V Asymetrické 360 (Spirále) začínáte další otočku přesvědčivým impulsem pro křídlo, krátkým, ale výrazným zabržděním a extrémním náklonem. A ve chvíli, kdy začíná otáčka, uvolníte brzdu a usadíte se ve středu sedačky.    

 

 

 

Ukončení:

Postupně vytrácejte energii v průběhu 1-2 otáček.

 

Nebezpečí  ! ! !

Stejná nebezpečí jako u Wing-Overu, klapance a kravata, při špatném načasování.

asymetrická 360

.

 

 

 

-->

.

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní