Vyhledávání

Zippy - nová ultra-lehká kapotovaná sedačka

27.02.2012 21:10

Nová sedačka Ukrajinské firmy Nearbirds je pohotovou reakcí na nové trendy ve vývoji paraglidingových sedaček. V ZIPPY chybí pod zadkem deska a patří tak k nové generaci využívající jiný způsob kontaktu s pilotem. 

Když mluvíme o ultra-lehkém postroji - znamená to vždy zvláštní požadavky. Snížení hmotnosti by mělo být řešeno bez ztráty pohodlí, funkčnosti a bezpečnosti. O bezpečnost se stará pěnový chránič pod zadkem a zadní airbag nafouknutý za letu. Pohodlí je zajištěno právě již zmíneným způsobem uložení pilota připomínající komfort známý z houpací sítě. Použité materiály jsou od známých firem osvědšené kvality i pevnosti, ale u sedačky vážící okolo 2,4kg je jasné, že jde v první řadě o váhu a bezpečnou pevnost. Odolnost ve smyslu trvanlivosti při nešetrném odírání a namáhání jde u všech ultralehkých sedaček až na druhou kolej.   

 

Kokon ZIPPY je odnímatelný a všechny prvky sedačky se dají běžným způsobem nastavit. Sedačka zaujme také svojí příznivou cenou (599 EUR) součástí jsou karabiny, ultralehký batoh a přední kontejner záložního padáku. 

 

Zippy je tedy předurčena pro dlouhodobé pohodlí letu i za předpokladu, že na start šlapete převýšení mnoha set metrů.

Zippy byla vytvořen ve spolupráci s Perfect Fly týmem (Štefan a Peter Vyparinovi), kteří létají ve slovenských horách i z těžko dostupných startovišť.

 

V ČR bude sedačka k vidění na 10. AKCI Záložka a zájemci si následně mohou domluvit i ostré vyzkoušení v Krkonoších a okolí Prahy...

 

  

 

 

 

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní