Vyhledávání

RedBull XAlps na Rané

06.04.2011 22:15

Vážení přátelé, dovolujeme si Vás pozvat na jedinečnou akci, která se bude konat na Rané u Loun. V rámci přípravy na svůj třetí závod Red Bull Xalps se Honza Škrabálek pokusí za jeden den co nejvíckrát pokořit vrchol Rané a sletět dolů. Kopec Raná je legendární zejména ve spojení s letectvím. V začátcích plachtařiny se zde učili létat první piloti větroňů, od sedmdesátých let první rogalisté a na začátku let devadesátých se k nim připojili i paraglidisté. Honza nebyl vyjímkou a tak se na tento legendární kopec vrací jistě s trochou nostalgie na začátky své letecké kariéry, ale hlavně kvůli tomuto ojedinělému eventu.

Akce se bude konat v sobotu 9.dubna od východu do západu slunce, přesně podle pravidel létání v ČR a vlastně i pravidel Xalpu. (letošní rok je zavedená povinná noční osmihodinová přestávka) Trasa bude vytýčena spodní a horní bránou, které bude muset Honza pokaždé projít. Spodní brány budou umístěny symetricky na obou stranách kopce, pro případ, že by se povětrnostní podmínky změnily a Honza mohl bezpečně startovat na návětrnou stranu kopce.

Přijet fandit můžete i Vy a strávit tak den v krásném prostředí Českého středohoří. Vystoupat na vrchol Rané, pokochat se výhledem. Na Rané je i výborné zázemí sloužící nejen pro piloty. Více najdete na www.rana-paragliding.cz/

7

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní