Vyhledávání

Aktualizováno : Tandemový let skončil vážným zraněním

25.07.2012 13:11

Aktualizováno : 26.7.2012

Dnes se nám podařilo zjistit, že tandemový pilot prováděl běžný komerční let, údajně za příznivých povětrnostních podmínek. Po křížovém startu se pilotovi nedařilo odpoutat a vzlétnout. Pasažér, vyšší váhové kategorie, přišel několikrát do kontaktu se zemí. Zůstává otázkou, proč pilot nepřerušil po prvních problémech start ? Do toho nám bude muse vnést světlo vyšetřování této nehody.

Nehoda se stala na severní straně Lysé hory. Horská služba (HS) se o zraněné dvojici dozvěděla krátce po 20. hodině.

„Jeden člen posádky měl lehká zranění, druhý byl při vědomí, ale bylo u něj podezření na poranění hlavy, horní končetiny a hrudníku. Po zafixování do vakuové matrace a stabilizaci pacienta následoval obtížný transport na vrchol Lysé hory, kde přistál vrtulník Letecké záchranné služby,“ popsal náčelník HS Beskydy Radim Pavlica. Dodal, že s transportem zraněného paraglidisty na vrchol pomohli turisté.

Podle mluvčího moravskoslezských záchranářů Lukáše Humpla utrpěl muž vážná poranění. „Byl ošetřen v rámci první pomoci a poté letecky transportován do nemocnice v Ostravě,“ dodal. Muž je naštěstí mimo ohrožení života. „Pacient je hospitalizován na neurochirurgii, utrpěl poranění páteře,“ sdělil Právu mluvčí fakultní nemocnice Tomáš Oborný. Druhým ze zraněných byl dvaatřicetiletý instruktor. Ten si při pádu poranil nohu, záchranáři ho převezli na úrazovou ambulanci nemocnice ve Frýdku-Místku.

Proč se paraglidisté zřítili, není v tuto chvíli jasné. „Byli tam ale svědci, kteří to viděli,“ poukázal náčelník HS Beskydy Pavlica.

Další podrobnosti  Vám přineseme zítra.

 

Sponzorem článku je

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní