Vyhledávání

Skutečné limity 2K11 Thriller z U-Turn

21.04.2011 09:49

V připravovaném výzkumu na zatěžování křídel bude Pal Takats zjišťovat skutečné limity 2K11 Thriller z U-Turn, který je na trhu prohlašován za nejlepší acro kluzák.
Chystá se vyzkoušet ruzné velikost jednu po druhé, při letu je zatížení na křídlech velmi vysoké nebo nízké, mezi 3,6kg/m2 až 7,6kg/m2 !!! Nasoutěžích a přehlídkách lítá Pal obvykle na 17m2 Thriller na plošné zatížení 5,4kg/m2 a asi 94 kg vzletovou hmotností. Šéf designér společností U Turn Ernst Strobl říká, že s touto vzletovou hmotností, by mělo být možné provést i Infinity omílání dokonce i s 26m2, ale pokud jde o jeho teorie, nemusí být vše jenom s verzí 12m2, takže uvidíme co se vůbec stane! Mimo to zatížení křídla s 12,5m2 bude dosahovat cestu do "červené nebezpečné zóny" podle Stroblových výpočtů (viz soubor "Tabulka ploch zatížení").

 Halvním cílem je zajisté provést téměř všechny existujíci manévry na nejmenší až po největší velikosti Thriller. Pro betpečné uskutečnění tohoto projektu míří tento týden Pal na jezero Garda v Itálii. Aby mohl dělat další experimenty vysoko nad vodou. Videa příjdou později, proto buďte naladěni.

 

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní