Vyhledávání

Paragliding TOP acro pilot

07.04.2011 20:40

Acro létání má prostě v krvi. S 21 lety mezi ušima patří k nejlepším pilotům světa a jde jen o to aby se stal opravdovým profesionálním pilotem. Během loňského roku udělal na německé scéně ACRO paraglidingu spoustu prezentací k popularizaci,  kázni a legalizaci acro paraglidingu. Kdo se již setkal Marvin Ogger bude souhlasit, že není jen číslo jedna na německé acro scéně, ale že je inteligentní, klidný, přátelský a velmi volně smýšlející člověk.

 

 

 

Jméno a příjmení : Marvin Ogger

Země : Německo

Datum narození : 06.07.1989

Bydliště : Chiemgau, Bavaria

Nejlepší výsledek : 9 místo Acro World Cup 2010 solo acrobacie

Sponzoři : SOL, Sup'air, Bern, Iriedaily

Website a blog : www.marvinogger.com

 

Otázka :

I přes svůj mladý věk už máš několik tisíc hodin ve vzduchu ...  Řekni mi o svém dětství, jak jsi vyrostl, a co tě jako dítě zajímalo?
Kdy kdy jsi se poprvé seznámil  s padákem?

 

Odpověď :

Ano, máte pravdu strávil jsem už spoustu času ve vzduchu, ale to je hlavně proto, že ze dvou posledních let, jsem každou minutu a hodinu  strávil většinou v Organyá (Španělsko), je to prostě ACRO kolébka ! Ale i do této doby jsem létal hodně. Moji rodiče jsou "průkopníky" paraglidingu v Německu. Moje první  létání bylo v břiše mé maminky. První sólový paraglidingový let jsem dělal, když mi bylo devět let. V paraglidingové škole mých strýců, ale v tomto období si myslím, jsem měl větší zájem hrát si v lese spolu se svými přáteli . Když jsem dosáhl 13 let, jsem se rozhodl začít létat a paragliding  nastartoval moji kariéru acro pilota.

 

Otázka:

 ( Zlobivý chlapec ) I přes německé právní úpravy zakazující akrobacii s padákem jsi se začal učit první manévry. Jaký byl obecný názor  mezi „normálními“  piloty? Byl jsi považován  za  "černou ovci"?  A co si o tom mysleli Tvoji rodiče ?

Odpověď :

(smích) Špatný chlapec? .. Ale vůbec ne, když jsem udělal první acro triky v rámci mých SIV u mých strýců , jsem měl velkou podporu ze všech stran. Nestaral jsem se  o lidi, kteří si na mně stěžují. I když moji rodiče nebyli vždy rádi, že mě vidí ve vzduchu , ale vždycky mě vedli  správnou cestu. Na tomto místě bych také zmínit Richard Gallona. Pracoval v mých strýců v paraglidingové  škole a byl mým prvním kontaktem s ACRO světem.

 

Otázka :

Kdy jsi si řekl, je to tady, to je to, co chci dělat a jak to změnilo Tvůj život?

Odpověď :

Ten bod vidím na začátku mé kariéry paraglidingu. Jednoho dne jsem se probudil a rozhodl se ihned začít s paraglidingem a zároveň jsem si myslel, že když to udělám, udělám to pravé. To je ono!

 

Otázka:

Co se mi líbí na Tvém stylu, je pohodové létání.Udělal jsi velký pokrok v krátkém čase s relativně málo nouzovými  situacemi (i když se mohu plést? :-)). Můžeš na základě tvých poznatků a zkušeností poradit nastupující generaci mladých acro pilotů, jak to udělat  také v co nejkratším čase a nejbezpečnějším způsobem?

 

 

Odpověď :

Díky, na začátku jsem si nikdy nemyslel na ifinity tumbling. Bylo to jen hraní  (Soaring, Wing-Overs, SATs ), s křídly „B“ po mnoho let, než jsem udělal můj první skutečný acro triky, jako helikoptéra. Po celou dobu na to krok za krokem jsem to dělal  jen pro mé potěšení, ne pro někoho jiného. Pokud se ohlédnu jsem opravdu rád, že to tak bylo. Nakonec jsem dostal první acro křídlo (19 m2) a strávil na něm téměř celé léto 2009 ve Spojených státech, Ossiacher See (jezero v Rakousku) s jasným cílem získat jistotu s malým křídlem. Zvládnout většinu triků, jako je Helico, rytmyc SAT a později Infinity Tumble. V roce 2010 se stala mým základním táborem Organyá a já jsem si užil pocit "volného acro létání" po celý den, pokud to nebylo hrbolaté, dělal jsem neuvěřitelný pokrok za krátký čas.
Jen v roce 2008 jsem měl špatnou zkušenost s pro mě snadným přechodem ze SAT na Helico ke konci dne. Asi jsem nebyl dost koncentrovaný a dostal velký twist a rychle se točící spirálu až na zem …

 

 

Otázka l:

Ty už hovořil dvakrát o Organyá a zní to tak, že nebudeš  dělat nic jiného než létat v horkých Pyrenejích?

Odpověď :

Ano, létat a spát ... (smích) Ne, vlastně budu mít dost času (pokud se probudím dříve, než v poledne), abych to trochu běhl, následuje pěkné koupání, snídaně, nákupy v řeznictví,  oběd, odpočinek u bazénu, a nakonec jít do vzduchu v pět hodin až do tmy. To jsou typické podmínky Organyá . Pokud to tak bude , je tu skalní lezení nebo nějaké tajné místo a u řeky vychladnout. A v červnu to také může být klidné, studené a vlhké mimochodem …

 

Otázka :

Řekl jsi, že děláš  mnoho prezentací pro podporu acro létání a pomáháš svým způsobem konečně legalizovat acro létání v Německu. Myslím, že zasluhuje  respekt, mnozí z nás by to nebyli  schopeni dělat. Jak to všechno začalo, jaký je Tvůj hlavní záměr, jaká jsou témata, prezentace?

Odpověď :

Jak jsem již zmínil, příliš jsem se nestaral o to co si lidé myslí a říkají špatného o acru. Nakonec jsem  shromážděné zkušenosti viděl jako příležitost vysvětlovat "normálním pilotům" acro létání. Mám také v úmyslu, aby acro v Německu udělalo krok vpřed v oblasti legislativy, ale především chci, aby lidé pochopili, co děláme a proč to děláme. Chci vzbudit zájem a pochopení více lidí. (dalším velkým projektem je festival extrémních sportů : http://basecamp-festival.de)

 

Otázka :

Tak mi řekni, je legální acro létání v Německu konečně na cestě?

 

Odpověď : ¨

Je už dovoleno létat všechny triky o 135 ° což je skvělé, finity tumbling stále přísně zakázáno. Ale musím říct, že jsem velmi rád, za aktuální spolupráci s DHV a těším se na budoucí acro paragliding v Německu. Každopádně zákaz ACRA je nepříjemný, a dělá všechno složitější. Není možné vytvořit oficiální acro národní tým i když je asi deset aktivních pilotů v seriálu mistrovství světa. Takže neexistují žádné oficiální tréninkové kempy a finanční podpora ,stejně jako v jiných zemích. Pokud existuje národní běžecké družstvo, proč by neměl existovat národní acro tým?

 

Otázka :

Co děláte v současné době a jaké jsou vaše plány a osobní cíle do dalších let?

Odpověď :

Kromě paraglidingu v současné době pracuji jako instruktor snowboardingu a paraglidingu. Zaměření mé kariéry na paragliding, létání v co největší možné míře. Realizace některých projektů acro paragliding film , také plánuji studium na umělecké vysoké škole. Pracuji  na vývoji nové přilby Air-Range  v Bernu. Svěží, elegantní a hlavně bezpečné přilby určené pro acro a jiné letecké sporty. Máme v plánu ji prezentovat na letošním Icaro Cup na konci léta.

 

 

Otázka :

Jak vidíš svoji budoucnosti, jaká je Tvoje vize?

Odpověď :

Acro paragliding je tichý, mladý sport s rostoucí komunitou. Rád bych přispěl k rozvoji tohoto fantastického sportu a chtěl bych být součástí slibného ACRO světa. Vezměme naše kluzáky, pojďme do hor  provádět hladké acro triky pro získání dobrého pocitu!

 

 

 

 

 

 

Otázky kladl : P.Takats JustAcro

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní