Vyhledávání

Paraglidistovi se nepovedl start...

09.04.2013 12:49

Klášterec nad Ohří :

Ze startu spadl do osmdesátimetrové průrvy ve skále.

   Místo letu osmdesátimetrový pád, bolest a čekání na příjezd záchranářů. Takové odpoledne prožil v neděli paraglidista, který se vydal na Černý vrch u obce Lestkov pár kilometrů od Klášterce nad Ohří.

Hasiči vytáhli zraněného muže na kopec, kam přiletěla záchranářská helikoptéra.

Pomoc zraněnému muži přivolali ostatní paraglidisté. Krátce po patnácté hodině tak na místo vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči z Klášterce nad Ohří. Ti hned po příjezdu zjistili, že zraněný je v zhruba osmdesátimetrové, téměř nepřípustné propasti. Na místo tedy přivolali lezeckou skupinu chomutovských hasičů.

I samotný vrchol, ze kterého paraglidisté startovali, byl jen těžce přístupný. Naštěstí pomohla čtyřkolka dobrovolných hasičů a parta nadšenců se čtyřkolkami, která se právě proháněla pod Černým vrchem. Čtyřkolky postupně nahoru vyvezly hasiče i s lezeckou techniku a později i přivolané zdravotníky.

Jakmile se hasiči ocitli na vrcholu, slanili ke zraněnému paraglidistovi za použití lezecké techniky. Muže pak stabilizovali, uložili do nosítek a vytáhli zpět na rozběhovou plošinu umístěnou na vrcholu kopce.

Tam také později přistál vrtulník letecké záchranné služby z Ústí nad Labem, který zraněného muže přepravil do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. „Zraněný paraglidista byl přijat na emergency Masarykovy nemocnice. Po celkovém vyšetření, které vyloučilo vážnější poranění, byl převezen k operačnímu zákroku dolní končetiny," uvedl mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra. Podle něj šlo naštěstí jen o středně těžké poranění zlomeninu nohy. Po zákroku byl paraglidista hospitalizován na standardním oddělení úrazové chirurgie Masarykovy nemocnice.

Zásah hasičů u zraněného paraglidisty.

Zásah hasičů u zraněného paraglidisty.

Zásah hasičů u zraněného paraglidisty.

Zásah hasičů u zraněného paraglidisty.

 

Sponzorem této rubriky je :

 

 

 

 

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní