Vyhledávání

Paraglidista natočil kamarádův hrůzostrašný pád ze 100 metrů

16.01.2013 18:16

 

Australský paraglidista Brooke Whatnall natočil děsivý pád svého kamaráda, jehož padákový kluzák se stal po nárazu poryvu větru neovladatelným. Devětadvacetiletý Will Robb dopadl ze stometrové výšky mezi stromy, které jeho pád přibrzdily. Jako zázrakem se mu kromě odřenin nic nestalo, informoval server 9news.

Oba kamarádi ve středu vyrazili z populárního paraglidingového startovacího místa v Beachmontu a chtěli doletět do Goodny, jejich plány ovšem doslova odnesl vítr. Stačila jedna termická turbulence a v kombinaci s malou výškou bylo zaděláno na tragédii.

„Dostal Front stall. Neměl dostatečnou výšku a malou zkušeností byl za chvíli na stromech,“ popsal Whatnall trable svého kamaráda.

Stromy pád utlumily, a tak Robb, který se paraglidingu věnuje dva roky, neutrpěl žádná vážná zranění. Pouze visel do příjezdu záchranných jednotek přes půl hodiny ve vzduchu.

Jeho nehoda ho nevyvedla z míry. „Je těžké si zachovat v těchto situacích klid, ale je to něco, s čím je třeba počítat,“ uvedl Robb a dodal, že se chce brzo vrátit do vzduchu.

 

 

zdroj : Novinky

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní