Vyhledávání

Pád motorového kluzáku odnesl paraglidista těžkým zraněním

18.10.2011 10:38

V pondělí 17. října v půl šesté večer došlo v Rožnově pod Radhoštěm v místní části Dolní paseky k pádu motorového padáku. Pilot byl s těžkým zraněním letecky transportován do nemocnice. Příčina havárie je v šetření.

Pád motorového padáku v Rožnově pod Radhoštěm oznámil na linku 158 muž z Rožnova s tím, že padák dopadl na zahradu jednoho z domů.

"Prvotním šetřením jsme zjistili, že pilotem je třiačtyřicetiletý muž z Rožnova pod Radhoštěm, který při pádu jím pilotovaným motorovým padákem utrpěl středně těžká zranění dolních končetin a žeber," konstatoval mluvčí vsetínských policistů Vladislav Malchaczik. Zranění přivolaní záchranáři označili za natolik závažná, že muže nechali letecky transportovat do nemocnice.  

Zpět

Při dalším prověřování události policisté spolupracovali s inspektorem Letecké amatérské společnosti České republiky. "S jeho pomocí jsme motor padáku zabezpečili před vznícením, celý padák prohlédli a zajistili k odbornému zkoumání," dodal mluvčí.

Předběžná škoda na padáku a motoru je dvacet tisíc korun. Na zjištění přesného průběhu události spolupracuje policie se Státní leteckou inspekcí.

 

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní