Vyhledávání

NOVINKY ROKU 2009 - KLUZÁKY

06.02.2010 21:29

GRADIENT -  Stream 3 / Aspen  (Aspen pro export)

Gradient přišel v březnu s novým kluzákem Aspen / Stream 3. Je to nástupce úspěšného modelu Stream / Aspen 2  pro rekreační a sportovní piloty.

Stream3 nabízí vysoký komfort sportovním i rekreačním pilotům. Po velmi dobré odezvě na Stream2 od Vás pilotů, je našim cílem poskytnout stejný potenciál bezpečnosti a zvýšit výkonost kluzáku. Stream3 nabídne opět nová techická řešení spolu s použitím nových materiálů.

Stream3 je velmi stabilní kluzák umístěn uprostřed EN C (kategorie rekreačních - sportovních pilotů). Předvidatelné chování spolu se stabilním letem na rychlosti dělá ze Streamu3 velmi zajímavý kluzák pro velmi širokou skupinu XC pilotů. Gradient klade standardně vysoký důraz také na technické detaily, konkrétně u Streamu3: speciální tenčí volne konce, nové Peguet karabinky, protáčecí segmenty řídicích poutek ( konečně stím někdo v ČR přišel na trh. Poznámka PG4U ), odlehčené Ronstan kladky, nalepovací vyztužení žeber.

Zdroj : Gradient.xc

 

 

MAC PARA - Trend 4

MAC PARA uvedl na trh čtvrtý model úspěšného kluzáku s označením Trend 4. Kluzák je určený pro začínající a rekreační piloty, kterým přinese snadné ovládání a komfort pilota.

Vynikající vlastnosti při startu a letová stabilita učinila Trend 3 pověstným, díky jeho ověřeným kvalitám, jak ve volném, tak i v motorovém létání. Zachovali jsme úspěšný koncept Trendu 3 a přetransformovali jej do kompletně nového designu kluzáku Trend 4. Výzvou pro vývojový tým bylo zlepšení stoupavosti a precizní nastavení nového vyvázání řidiček při zachování nízkého tahu v řízení, přičemž jsme nehodlali slevit z jeho skvělých vlastností: excelentní chování během startu, bezpečnost a skvělá ovládatelnost. S velkým nasazením jsme testovali celkem 5 prototypů s různými typy profilů a půdorysných tvarů. Každý z prototypů prošel ověřováním během motorových letů. V porovnání s Trendem 3 nabízí Trend 4 lepší klouzavost, preciznější handling (ovládání) a lepší klouzavost během letu se speed systémem. Nový design je nyní proveden také na spodní straně vrchlíku ve stejných barvách jako horní strana.

Zdroj : Mac Para

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní