Vyhledávání

NOVÉ KLUZÁKY ROKU 2009

06.02.2010 23:20

 

MAC PARA -  Progress

Jedná se o nový školní kluzák firmy MAC PARA. Vhodný zejména pro školy paraglidingu a čerstvé studenty.

Mac Para konstruoval školní kluzák, který je snadný a bezpečný pro začínající piloty. Nafouknutí vrchlíku a průběh startu jsou velmi jednoduché a nabízí tak rychlé osvojení ovládání padákového kluzáku ve výukovém procesu. Školy paraglidingu nesou za studenty velkou zodpovědnost a z tohoto důvodu postupují při volbě nákupu školních kluzáků s nejvyšší pečlivostí. Celková jednoduchost ovládání, perfektní letové charakteristiky, dlouhá životnost jsou pro paraglidingové školy zcela zásadní.Kluzák Progress Vám ukáže cestu, k odkrytí tajemství fantastického světa paraglidingového létání.

 

MAC PARA - Trend 4

Úspěšný kluzák s označením Trend 4. Kluzák je určený pro začínající a rekreační piloty, kterým přinese snadné ovládání a komfort pilota.

Vynikající vlastnosti při startu a letová stabilita učinila Trend 3 pověstným, díky jeho ověřeným kvalitám, jak ve volném, tak i v motorovém létání. Úspěšný koncept Trendu 3 Mac přetransformoval  do kompletně nového designu kluzáku Trend 4. Výzvou pro vývojový tým bylo zlepšení stoupavosti a precizní nastavení nového vyvázání řidiček při zachování nízkého tahu v řízení, excelentní chování během startu, bezpečnost a skvělá ovládatelnost. Testováno bylo celkem 5 prototypů s různými typy profilů a půdorysných tvarů. Každý z prototypů prošel ověřováním během motorových letů. V porovnání s Trendem 3 nabízí Trend 4 lepší klouzavost, preciznější handling (ovládání) a lepší klouzavost během letu se speed systémem. Nový design je nyní proveden také na spodní straně vrchlíku ve stejných barvách jako horní strana.

Zdroj : Mac Para

 

GRADIENT -  Stream 3 / Aspen 3

 Gradient přišel v březnu s novým kluzákem Stream / Aspen 3 (Aspen pro export). Je to nástupce úspěšného modelu Stream / Aspen 2  pro rekreační a sportovní piloty.

Stream3 nabízí vysoký komfort sportovním i rekreačním pilotům. Po velmi dobré odezvě na Stream2 od Vás pilotů, je našim cílem poskytnout stejný potenciál bezpečnosti a zvýšit výkonost kluzáku. Stream3 nabídne opět nová techická řešení spolu s použitím nových materiálů.Stream3 je velmi stabilní kluzák umístěn uprostřed EN C (kategorie rekreačních - sportovních pilotů). Předvidatelné chování spolu se stabilním letem na rychlosti dělá ze Streamu3 velmi zajímavý kluzák pro velmi širokou skupinu XC pilotů. Gradient klade standardně vysoký důraz také na technické detaily, konkrétně u Streamu3: speciální tenčí volne konce, nové Peguet karabinky, protáčecí segmenty řídicích poutek ( konečně stím někdo v ČR přišel na trh. Poznámka PG4U ), odlehčené Ronstan kladky, nalepovací vyztužení žeber.

Zdroj : Gradient.xc

 

 

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní