Vyhledávání

NEHODA NA HODKOVICKÉ HRANĚ aneb KRÁSNÁ BŘEZNOVÁ SVAHOVAČKA

08.03.2010 19:00

 

 

 

-->

 

Na samém začátku března jsme krásně posvahovali a zadováděli si na hodkovické hraně .Bohužel na konci při přistání na hraně dostal HOFFI asymetrický klapanec a spadl na zem z cca 10 m . Následovala blesková akce kamarádů. kteří zorganizovali pomoc. Přílet vrtulníku liberecké záchranky a transport na traumatologii. Vyšetřování PČR a letecké inspekce neprokázalo žádné nedostatky co se týče vybavení, porušení předpisů atd. Po týdením pobytu a vyšetření na traumatologii je vše OK až na "pořádně nakopaný zadek a záda" .

A co na to HOFFI  ?

Po přiblížení se nad hranu startovačky jsem provedl zatáčku v levo o 180° s náklonem kluzáku o cca 30°, přavděpodobně poryvem větru nebo turbulencí od  stromů v průseku došlo k zaklapnutí cca 1/2 kluzáku.  Následovala prudká rotace do leva , kterou jsem eliminoval přibržděním zdravé strany .Po stabilizaci došlo k postupné regeneraci vrchlíku, ale malá výška (cca 10m) nestačila k "vyplutí".Přišel tvrdý pád naštěstí do mírného svahu, který byl podmáčený a kotrmelec. Můžu všechny upozornit, že zem se blížila kurevsky rychle, hlavou se prohnaly myšlenky "no to bude pěkný průser" a  takový kontakt s matičkou zemí již nechci do budoucna opakovat.

A na závěr snad jen dodat všem známou radu.Nepodceňovat podmínky v kterých létáte.Příště si určitě velmi dobře rozmyslím, jakým zbůsobem a za jakého větru se budu přibližovat na přistání.Vymlouvat se na vítr nemám ve zvyku.Za mojí chybu nebo spíš podcenění podmínek jsem naštěstí zaplatil jen pořádně "nakopnutým" zadkem a žebry.

Na závěr bych chtěl poděkovat posádce vrtulníku emergency z Liberce a libereckému CT,RTG a traumatologii za profesionální práci a ohleduplnost s jakou se starají o své pacienty.A kamarádům, kteří přivolali pomoc a postarali se o mé věci. 

 

                                                                                                                                                                                                               HOFFI

 

 

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní