Vyhledávání

Nedělej to ... Opravdu hloupý nápad !!!

20.11.2010 17:31

Náš kamarád Matthias nám poslal video, které stojí za to zhlédnout až do konce. Přeložili jsme pro Vás  komentář ...

Groundhandling blízko u Drážďan (Tharandt)

K tomu - můj nejblbějčí nápad a moje první opravdu špatné konec. Prosím nedělejte podobné věci !!! Chci vám ukázat tohle video, aby každý člověk viděl, jak je to nebezpečný a už nikoho taková blbost nenapadla jako mě. Měl jsem zatraceně velký štěstí a celej rok si nezalítám. Nedělejte to !!!! Je to nebezpečné. Vůbec jsem si neuvědomil,  jak je to nebezpečné.

Následky: Pravý hlezenný kloub roztříštěný, rozdrcený bederní obratel - vyztužen kovovými čepy, zlomená sedací kost, zlomená hrudní kost a tři žebra, pohmoždění srdce. Měl jsem ale přesto velké štěstí, protože jsem mohl zemřít. Po třech operacích a čtyřech týdnech v nemocnici se budu rok uzdravovat, rehabilitovat a cvičit. Nestojí to za to.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří mi v posledních měsících pomáhali a museli to nejhorší vydržet! Už se to lepší i když bych se sotva mohl posadit do sedačky s padákem. Nejdýl v roce 2012 budu zase lítat! "brzo", ale to je ještě tak daleko...

 

 

Je škoda, že kamarád video stáhnul z netu.Jeden e-mail vše vysvětlil. Chytrý pochopí a hloupého můžeme kopnout . . .   :-)

 

Přikládáme jiná videa. Nejsou sice tak drastická, ale také poučná ...

PROČ SE NEPŘIVAZOVAT NA LANO !!!

Jak je vidět z uvedeného videa opravdu při pozemním treninku na rovině hrozí až smrtelné nebezpečí, pokud fouká vítr a "pilot" se přiváže na lano k čemukoliv (stačí když se najde "dobrovolník" jak je vidět na dalším videu).

co se v takovém případě děje:

  • křídlo je zatížené silou rovnající se až pevnosti lana  nebo odolnosti překážky, váze automobilu atd.
  • hrozí přechod do "draka" - schopnost křídla udržet rovný let je mimo jiné dána pohyblivostí těžiště, navíc se vše děje vyšší rychlostí a také síla v řízení je větší (vše je dáno zatížením)
  • pilot může propadnout panice již při odlepení od země, zde je křídlo "snadno" přetažitelné, případně náchylné k pádu do saku (sakflug - propadavý "let")

následky jsou vidět na uvedených záběrech.....

 

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní