Vyhledávání

NE-platnost českých piloťáků v Rakousku !!!

07.08.2013 08:51
Zdravím
Dostal sem se do nepříjemné situace při svém letošním letovém pobytu v Rakousku. Kde jsem se setkal s neuznáváním pilotních licencí některých zemí včetně IPPI karty rakouskou policií. Při prokazování zahraničních pilotů (ne českých) těmito pilotními licencemi a kartou IPPI se piloti setkali s tím, že je jejich pilotní licence včetně IPPI karty policie neuznala a piloti dostali pokutu 300,-€ za porušení zákona. Popisuje svoji zkušenost na FB český pilot. Který sice nic neprovedl, ale bojí se v Rakousku létat.
 
 
 
LAA k tomu vydala informaci :
 

Informace pro piloty PL cestující do Rakouska, za létání

​V posledních dnech jsme obdrželi kusé informace o údajných českých pilotech, kteří v Rakousku byli pokutováni za nelégální létání, resp. za létání bez platného pilotního průkazu, protože český pilotní průkaz není na území Rakouska uznáván.O vzniklém konfliktu nemáme žádné přesné a spolehlivé informace. Z dostupných zpráv o konfliktu a z platných rakouských zákonů však můžeme formulovat následující doporučení pro piloty PL, cestujících do Rakouska:

V Rakousku skutečně není český pilotní průkaz platný, ani v doprovodu IPPI karty, podle zákona. Na změně se pokoušíme pracovat ve spolupráci s EHPU, nicméně Rakousko nemá žádnou asociaci podobnou LAA ČR a tudíž místní letecké kluby nemají velkou možnost ovlivnit předpisy, natož měnit zákony.

Platí však nepsaná a křehká dohoda mezi rakouskými kluby a někdy i místní policií, že létání pilotů zákonem přímo nevyjmenovaných zemí přesto toleruje. Doposud nebyl například ani nahlášen žádný konflikt v případě nehody a i sjednané pojištění je platné.

Ovšem v případě, že v konkrétním místě se konkrétní jednotlivec nebo skupina dostane do sporu s místním občanem, pilotem, vlastníkem pozemku apod., konflikt může být vyřešen touto represí, tedy pokutováním za nelegální létání a tím vyřešení situace, jak takovou osobu z terénu vykázat.

Doporučujeme tedy všem pilotům cestujícím do Rakouska nahlásit se u správce terénu, informovat se o místní situaci a přísně dodržovat pravidla.

Pilot vlastnící pouze český pilotní průkaz a cestující do Rakouska za létáním je vystaven riziku pokuty, jelikož pokuta má oporu v rakouském zákoně za nelegální létání.

 

Klára Beranová - hlavní inspektorka provozu PG - LAA

 

 Pokutový blok francouzského pilota.

 

Křehká dohoda mezi rakouskými kluby, kdy nás tolerují je jedna věc, ale nikdo si netroufá odhadnou jak by se zachovala třeba pojišťovna v případě,  kdyby český pilot způsobí větší škodu třeba na majetku ...

 

Diskuze k tomuto problému na webu ČPP zde : http://www.pgweb.cz/forum/pg-politika:85971

 

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní