Vyhledávání

Mrtvá paraglidistka v Beskydech

02.05.2014 09:45

„Událost byla na operační středisko záchranné služby nahlášena ve čtvrtek v půl šesté večer. Na místo ihned vyjela posádka zdravotnické pomoci a vzlétl i záchranářský vrtulník s veškerým zařízením pro práci v podvěsu,“ popisoval Humpl. Na místo vyjeli v terénním vozidle i horští záchranáři.

Letečtí záchranáři při obhlídce předpokládaného místa události nejprve spatřili na stromě zachycený padák se sedačkou. Bohužel, paraglidistka z ní při letu vypadla. Záchranáři tak začali ženu hledat v zalesněném terénu, což nebylo vůbec jednoduché.

Ženu nakonec našla pěší hlídka horské služby, která ihned začala s oživováním. „Záchranářům se podařilo pomocí lanové techniky vysadit k zásahu z vrtulníku lékaře i s potřebným zdravotnickým vybavením a také dalšího horského záchranáře. V pokusech o záchranu ženy pokračovali až do 19.00,“ líčil dále mluvčí záchranářů.

Paraglidistku se jim však nepodařilo oživit, podlehla svým mnohočetným poraněním. Nebyla to jediná nehoda paraglidisty v první květnový den v Beskydech. Odpoledne hasiči zachraňovali z vysokého stromu polského paraglidistu. Ten však měl štěstí, nehodu přežil.

Ženě nepomohl ani lékař z vrtulníku.

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní