Vyhledávání

Podrobnosti k vážné nehodě mladé paraglidistky

17.05.2012 10:47

17.5.2012 - AKTUALIZOVÁNO

Dnes nám potvrdila mluvčí Jesenické policie, že bylo zahájeno trestní stíhání pro těžké ublížení na zdraví, bývalého pilota PG s kterým skupinka mladých lidí zkoušela paragliding a 21 letá dívka při to utrpěla velmi vážná zranění hlavně mozku.

16.5.2012

Mluvčí FN Brno nám dnes potvrdila, že 21 letá dívka byla na žádost rodiny převezena do FN Brno Bohunice s velmi vážnými poraněními hlavně hlavy, v současné době je mimo ohrožení života, ale její stav je nadále velmi vážný. Jak se její zranění bude vyvíjet dál ukáží další dny.

 

15.5.2012

Ze zdrojů blízkých vyšetřování vážné nehody mladé paraglidistky u Měrotína na Olomoucku vyplývá, že mladá dívka s partou kamarádů, v které byl bývalý pilot PG s propadlým pilotním průkazem, šla vyzkoušet mladá dívka nafukování a běhání s PG křídlem na louce. Přesto, že terén nebyl orograficky složitý nebo záludný, v čase nehody byly dobré meteorologické podmínky, došlo k vážnému zranění mladé dívky. Běhala po loučce, až na poslední pokus ze tří se na konci louky nečekaně zvedla do 5-ti metrů. Zpanikařila a zřejmě hrubým zásahem do řízení se v kyvu zřítila z cca 5m výšky na zem. 

Sedačka byla naprosto bez chráničů, pouze sešitá látka. Zásadní bylo nepoužití přilby. Pokud by přilbu dívka měla, pravděpodobně by nehoda neměla tak fatální následky. Dívka neměla pilotní licenci, neměla na hlavě přilbu, kluzák byl bez platné TK, sedačka byla značně zastaralého typu, mladá dívka neměla vysílačku. Pilot měl propadlou pilotní licenci a nebyl instruktor. Parta mladých lidí porušila všechny zákony a předpisy vztahující se k letectví, což bude mít pravděpodobně další dohru.

Jak nám sdělil mluvčí FN Olomouc Bc. Egon Havrlant, byla dívka převezena na žádost rodiny do nemocnice blíže svému bydlišti. Další podrobnosti o jejím stavu nám sdělí zítra, až bude na pracovišti její ošetřující lékař.

O tom jaké sankce Vás mohou čekat po "vyzkoušení si" PG křídla s výše uvedeným porušením předpisů a následky, Vám přineseme v připravovaném článku.

Vrtulník záchranné služby létající pod soukromým provozovatelem na jihu Moravy

 

10.5.2012

Jednadvacetiletá dívka spadla zhruba z pětimetrové výšky. Podle svědků byla na místě se skupinkou dalších čtyř lidí a údajně neměla na hlavě helmu. Záchranná služba ji vrtulníkem přemístila na urgentní příjem olomoucké nemocnice.

"Z urgentního příjmu byla přesunuta na jednotku intenzivní péče neurochirurgické kliniky, vzhledem k těžkému poranění mozku lékaři zatím stanovili konzervativní léčbu, samozřejmě rozhodující budou příští dny," uvedl mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Egon Havrlant.

"K dané nehodě nemohu nic konkrétního říct, nejsem obeznámen s vyšetřováním, ale obecně, pokud by se ukázalo, že jednou z příčin zranění pilota je to, že neměl přilbu, je to samozřejmě závažné porušení pravidel asociace," dodal inspektor paraglidingu Jiří Valenta. Co bylo přesnou příčinou nehody, zatím vyšetřovatelé nevědí.    

VIDEOREPORTÁŽ  ČT24

 ČT24

 6.5.2012

Záchranářským vrtulníkem museli v neděli před jednou hodinou odpolední přepravit záchranáři jednadvacetiletou dívku, která spadla z výšky pěti metrů při letu na bezmotorovém paraglidu. Událost se stala v Měrotíně směrem na Slavětín na Olomoucku.

„Dívka utrpěla těžká zranění a v bezvědomí ji transportuje vrtulník do Fakultní nemocnice v Olomouci ," uvedla před třináctou hodinou Tereza Neubauerová, policejní mluvčí.Podle následných informací od náměstka ředitele krajských záchranářů Jana Weinberga utrpěla dívka poranění hlavy a na plicní ventilaci byla předána do péče  lékařů fakultní nemocnice.

„Podle svědků zde byla se čtyřmi dalšími lidmi, kteří zkoušeli paragliding," uvedla dále Neubauerová s tím, že mladá žena neměla na hlavě helmu. Na místě pomáhali také hasiči.

  

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní