Vyhledávání

INFINITY TUMBLING - Pal Takats , komentář k videu "Twisty´vraceur"

08.02.2010 02:07

Hezky?? Svatá prostoto... já bych na tohle moc pyšný nebyl ! ! ! 
 
Skvělá ukázka toho, jak se NEUČIT akro...vím, že je infinity kurevsky hustý a je nutnost se ho naučit, ale no taak, zpomalte lidi!!! Nevím jak ty, ale já jsem už byl zabalený do palchty a můžu ti říct, že to byl můj nejhorši a nejvíc zkurv.. děsivý zážitek v celym mym životě. To si nechceš zkusit nebo jo? 

 

 

-->

 
Víš, lidi obvykle začínali se základy krok za krokem se posouvali k náročnějsím věcem, ale dnes už to bohužel není "in"... Už jsi nekdy viděl někoho sednout do F1 potom co udělá řidičák?!? Vy kluci jen jdete za tím bez jakyhokoliv tušení, protože jste viděli všechny videa a máte na to padák. No taak, jen nabereš rychlost, počkáš, zatáhneš a pustíš, zavřeš oči a všechno bude super!! Ani se nemusíš učit jak a kdy to ukončit, protože se to všechno udělá samo! Ty vole, s tak hroznou technikou a časováním riskuješ život pokaždé, co začneš tumbling. Jestli to opravdu chceš dělat, proboha, aspoň si pořiď padák, který udělá rytmic sat!!

 
Hej lidi, přeju hodně zábavy a hlavně hodně štěstí, abyste přežili...
 
 
Čau znova!

Opravdu neznám Francois a jak nevím, jak lítá. Určitě je dobrý pilot, jinak by nebyl, tam kde je, ve zkoušení těchle věcí. Ale při koukání na tohle( a několik dalších) video můžeš vidět jasně, že lidi "trénují" bez dobrého, plánovaného konceptu a to je nebezpečné. Neútočím na něj,ale tenhle přístup k acru můžeš vidět, bohužel, čím dál tím víc.

Samozřejmě, že každý, kdo se učil Infinity má tyhle zkušenosti.. jako lety těsně kolem plachty. Ale dokonce před 2-3 lety nikdo neměl ani možnost do youtube napsat "infinity" a sledovat tisíce záběrů, jak to vlastně dělat ztěží jste mohli někoho požádat, aby to naučil.. Raul mi ukázal video, jak nadřel Infinity Tumbling. Má všechen můj respekt, za to že šel nejvíc drsnou a nebezpečnou cestou dokud dokud nepřišel na to, jak to funguje. Pravděpodobně proletěl blízko plachty tolikrát, co my všichni dohromady a nevzdal to. Ale byl první, kdo to udělal a ani nemohl vědět jistě, že to bude fungovat!
Dneska máte kluci tolik štěstí, že se ví jak na to, můžete lítat dobry padáky a sledovat všechny videa nebo dokonce najít někoho v okolí, kdo má víc zkušeností. Tak proč se neučíte z chyb ostatních? Nemusíte si sami projít tím bordelem! Samozřejmě to neznamená, že je to jednoduché nebo bezpečné se to naučit. To co mě ničí je vidět piloty snažící se POUZE o maximální počet otoček, i když jejich techika je směšně špatná a pokaždé zajdou moc daleko(až padák řekne dost.. a ne pilot!) místo toho aby čistě ukončili prvek o jednu otočku dřív. Nevím jak ty, ale moje filosofie jak se učit akro byla předcházet takové situace a vždy skončit "před" a ne "potom". Zaprvé protože mám dost přirozeného strachu a zadruhé protože věřím, že je to tak správné. Pokud to nevypadá dobře, prostě přestaň. Padák ti dá VŽDYCKY signál jednu otočku dopředu jestli můžeš pokračovat nebo bys měl hned přestat, dokud nebude pozdě. Dešní padáky jsou dobré, ale není to církev, ve kterou bys mohl slepě věřit, tak prosím věnuj pozornost těm signálům! Měj oči otevřené a poslouchej, co ti padák říká! V tomhle videu můžeš stěží vidět, že by někdy chtěl skončit dokud není v pořádných sračkách. Před tím než zkusíš novou figuru bys měl strávit hodiny sezením doma a jen si představovat v mysli jak bys ji měl dělat, jaky chyby můžeš udělat, co se může pokazit a jak to budeš řešit. Je tu spousta videí, které ti pomůžou v tomhle "tréninku na suchu", tak proč prostě jan jdeš a kupíš chybu na chybu....?

 
Co se týká Rythmic satu. TENHLE FIGURA JE ***JEDINÝ BEZPEČNÝ ZPŮSOB*** JAK SE NAUČIT INFINITY TUMBLING!

 
V Rythmic Satu každý padák přechází přes relativně nestabilní polohu, která je jenom 1-2 otočky před svislým úhlem, kde je pohyb pořád na straně jako ve velkých tumblech, ale ještě to není Infinity. Tohle je místo, kde - podle mých zkušeností - se všechny křídla stanou trošku nestabilní (víc nebo míň, záleží na křídle a energii kolik máš), což znamená, že vnější ucho je nestabilní , začne se třepotat nebo dokonce klapat (některá křídla víc, některá křídla s dobrou technikou skoro nepostřehnutelně). Ty se potřebuješ dostat přes tento kritický úhel co nejrychleji do vertikály. Mě se zdá, že Sonic v ten moment začne být extrémě citlivý a nestabilní a dokonce minimální chyba v načasování nebo zásahu do řídičky skončí klapancem s dobrou šancí na veeeelkou kravatu. Vím, že Sonic umí Rythmic to Infinity ale zdá se mi, že to funguje pokud je pořád ve výborném stavu a pilotuje ho pilot světové třídy. Nikdy jsem ho nezkoušel, ale už jsem to párkrát viděl. Naposledy v Itálii na World Air Games kde Pittoco(který je jeden z nejlepších pilotů na světě) skončil 12. v podstatě jenom proto, že letěl rythmic sat ve dvou kolech a pokaždé skončil poletem kolem zbořeného křídla těsně před Infinity. Pro mě to je náznak, že to opravdu není křídlo na učení rythmic satu.

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní