Vyhledávání

Infitity robot - dobrá nebo špatná pomůcka?

20.12.2012 00:11

V létě se mi dostala při jednom z tréninků nad vodou v rakouském Gerlitzenu do rukou zajímavá věcička - "Infinity robot". Robota sestrojil mladý Colin k usnadnění tréninku Infinity tumblingu. Celou sezonu ho nad vodou ladil a testoval. Půjčoval pilotům a sbíral informace. Robotek rozdělil piloty jak to bývá na dva tábory. Jedni ho uvítali jako dobrou pomůcku, druzí ho zatracovali. A jak to funguje? Do plastové krabičky vtěsnal mladý konstruktér GPS, akcelerometry, vario, a další elektroniku... Nahrál do krabičky referenční Infinity tumblingy od Xandiho a Pala, vše sesynchronizoval s kamerou a výsledek můžete vidět na videu.

Do sluchátka dostává pilot zvukové signály jak a kdy má "tahat". Následně může pilot vyhodnotit svůj let podle grafu. Dvojí pípnutí - začátek cvičení, zelená čára - stáhnot, růžová - vypustit, žlutá konec cvičení :-)

Zatím má Colin naprogramovaný rythmic SAT a infinity. Do budoucna plánuje ostatní triky jako je SAT, helico a další. Infinity robot je potřeba brát jako pomocníka pilotům, kteří mají triky nastudované a orientují se v nich. Předběžná cena této hračky by mela být cca 800,- €  Jak bude vývoj pokračovat Vás budeme informovat.

 

Sponzorem této rubriky je

 

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní