Vyhledávání

GERLITZEN dobré místo pro trenink nad vodou

02.05.2011 23:27

Gerlitzen 

Ossiacher See se nachází v jižním Rakousku, jen několik kilometrů od Villachu a myslím, že toto je jeden z nejlepších terénů pro trenink acro paraglidingu nebo testování nad vodou. Je snadno přístupné z dálnice (A10, A11, A2). 

Auto můžete nechat v Annenheimu, u stanice kabinkové lanovky, nebo 1 km, v kempu na parkovišti, vedle přistávací plochy. Na vrchol Gerlitzenu (1911) to trvá lanovkou asi 25 minut. Vrchol je také dostupný autem, ale cesta je docela dlouhá (asi 40 minut a budete muset platit). Start je velmi velký, hladký a travnatý. Je orientován na všemy směry. Výškový rozdíl je 1400 metrů a dostanete k jezeru v cca 800 až 900 m . 

Oblast Jižního Karintienu  je chráněna a má pěkné mikroklima, které Vám mnohokrát  umožní létat, i když to není možné nikde jinde v Rakousku. Údolí vítr přichází z východu. Pokud fouká západní vítr,  není to příliš dobré, protože vítr může být příliš silný na vrcholu a to může být také prvním příznakem, že se blíží fén. Severozápadní vítr  snáší pilota zpět nad  jezero, a ne k  přistávací ploše.


Přistávací plocha je na břehu jezera , vedle kempu. Jsou tam dvě pole, jedno patří k místní letecké škole, druhá paraglidingové tandemové firmě. Můžete přistát na obou z nich, ale acro pilti jsou vítáni v poslední. 
Nepřistávejte jinde (zejména ne v kempu, protože šéf bude naštvaný!).

Je přísně zakázáno létat až nad 2100 m AMSL  -  TMA  Klagenfurt.

Gerlitzen.com

 


 

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní