Vyhledávání

Upozornění pro piloty létající v oblasti Dolomit

18.10.2012 12:25

LAA (Padákové kluzáky) aktuality (Beranová Klára)

Z Itálie jsme obdrželi upozornění od presidenta FIVL Luca Bassa, zejména pro piloty paraglidingu, které zveřejňujeme v mírně zkrácené formě:



 

Vážení,

Byl jsem kontaktován leteckou záchrannou službou Trento.
Situace je velmi vážná. Velký počet pilotů (stovky) pocházející ze všech koutů Evropy nyní přijíždějí létat do Dolomit (konkrétně ve Val di Fassa – Canazei, Molveno – Dolomity Brenta) ,téměř každý den se stane nehoda. Mnoho dalších nehod se stane ostatním sportovcům, jako lezcům, horským cyklistům atd.

V případě, že na místě zasahuje vrtulník, tak piloti paraglidingu neuvolní místo zásahu vrtulníku a záchrana se tak stává nemožnou nebo velmi nebezpečnou. Piloti PG jsou zvědaví, nebo jednoduše nedisciplinovaní (myslí jen na svůj let a nechtějí uvolnit cestu).
Tato situace je velmi nebezpečná pro piloty PG, pro osoby na palubě vrtulníku i pro samotnou zraněnou osobu, která potřebuje okamžitou lékařskou pomoc.

Žádám Vás proto, upozorněte všechny piloty, že v případě nehody musí uvolnit místo pro vrtulník, nejlépe okamžitě přistát a tak umožnit záchranným složkám letět a zasáhnout bezpečně.

Potřebuji Vaši pomoc a spolupráci, protože možnosti jsou v podstatě dvě:

1. Zakázat paragliding a závěsné létání v Dolomitech
2. Nebo nalézt cestu jak létat všichni bezpečně


Velice děkuji

Luca Basso
FIVL

 

  1. V Itálii, pokud potřebujete záchranu je telefonní číslo 118 !!!
  2. Když přiletí vrtulník (červený nebo žlutý), jsou všichni povinni létat minimálně 2 km od místa jeho pohybu
  3. Když helikoptéra přiletí, oznamte to všem kamarádům ve vzduchu rádiem nebo jiným způsobem a upozornětě je nutnost dodržet 2 km volného prostoru
  4. Kdo pochopil výzvu rádiem, udělá okamžitě „uši“ jako znamení že pochopil (jako na soutěžích)
  5. Když vrtulník visí ve vzduchu, neznamená to, že je v místě záchrany (možná jen čeká na piloty aby se vzdálili!)
  6. Na přistávačce Canazei jsou k dostání dýmovnice. Pro potřebu záchrany pilot místo označí červeným kouřem (dýmovnicí) nebo červeným světlem. Pokud záchranu nepotřebuje zeleným světlem a kouřem a hlavně složí padák – pokud je to možné. 

 

zdroj : LAA

V souvislosti s výše uvedeným a nedělní nehodou na Rašovce, bych chtěl touto cestou poděkovat pilotům, kteří byli ve vzduchu, za příkladné chování. Okamžitě po signálu, že byl přivolán vrtulník vyklidili neprodleně místo nehody a umožnili bezproblémové přistání posádce vrtulníku.

HOFFI

 

 

 

 

 

 

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní