Vyhledávání

Dva "mrtvý" paraglidisti v Praze . . .

21.03.2011 22:28

 

V sobotu 12.3. 2011 jsme se jeli podívat na legendární IX.ročník paraglidingové akce ZÁLOŽKA s Mírou Volným a jeho hosty. Akce proběhla v základní škole Lyčkovo Náměstí v Praze. Začátek byl anoncován na 9,00 hodinu, kdy skutečně bez jakéhokoliv zpoždění začal boj o život :-) Házení probíhalo po skupinkách v tělocvičně. Skupinky organizovaly sličné hostesky u vchodu na recepci školy.

Hned v první skupině, která šla házet záložáky jako první - jedna mrtvola ... Nejmenovaný pilot Marian nemohl najít kliku od záložky a neodhodil. V druhé skupině neznámý pilot neuvolnil kliku s jehlami a nevytáhl, ani dvěma rukama kontejner se záložkou . . . druhá mrtvola !!!

Obě akce na videu níže, stojí za to je  shlédnout a poučit se.

Marian netrénuje každý let nahmátnutí kliky a neznámý pilot měl krátký popruh od kontejneru, který byl tažen dřív a znemožnil uvolnění jehel. Podotýkám, že s touto nefunkční sestavou létal celou minulou sezonu. Brrrrrrrrr ...

Na na začátek dne smutá bilance, v reálu pravděpodobně 2 mrtvoly :-) :-) :-)

Vlastní balení probíhalo ve čtyřech prostorách a zůčastnilo se ho bezmála stovka pilotů a pilotek. Organizace byla byla bezchybná a zkušení baliči, instruktoři a inspektoři jako Mireček Fejt, Petr Garbier, Míra Volný, Tomáš Ledník a další měli plné ruce práce až do odpoledních hodin, kdy na závěr proběhla přednáška a beseda o bezpečnosti s videem "Ostrá záložka v praxi" Smutnou zprávou bylo, že inpektor provozu PPG, inspektor techniky PPG a inspektor techniky záchraných systémů a balič Zdeněk Andrlík nedorazil kvůli autonehodě. Za redakci a všechny piloty mu přejeme brské uzdravení. Hlavní inspektor techniky PPG i PL Mirek Huml se omluvil ze zdravotních rodinných problémů.

 Po celou dobu Akce si mohli zálemci osahat a na vlastní záda vyzkoušet motorové krosny. Celou Akci hodnotím jako velmi zdařilou s ohledem na velké množství zkušených inspektorů, instruktorů, paragánů, base jumpistů a baličů včetně doprovodného programu.

 Co dodat na závěr ? Snad jen to, že záložky si chodí k Mírovi Volnému přebalovat takový borci, jako např. vítězové ČPP v čele s Petre Ďorďem a Milanem Abrahámem (Inspector Clouseau).

Proto Vám doporučujeme, nepodceňujte tuto opomíjenou součást výbavy paraglidisty a příští rok si udělejte čas a navštivte některou z podobných akcí. Možná se Vám to vyplatí ... :-)

Jestli jste to nestihli letos, nevadí můžete se s námi spojit a  my Vám dáme kontakt na některého zkušených instruktorů baličů, kteří Vám rádi pomůžou vyladit Vaši výstroj na začínající sezonu.

 

Vždy bezpečné přistání Vám přeje za redakci

HOFFI

 

 

Na tréninku, kontrole a přebalení záložního padáku se objevil i takový borec, jako je výtěz ČPP Petr Ďorď, který při svých výkonech neponechává nic náhodě ...

 

Ukázkově hozená záložka, kontrolovaná pohledem neznámého pilotapilota

 

Pozorní piloti sledují s velkým zájmem instruktáž Míry Volného  

 

Inspektor, instruktor, acro pilot a balič Tomáš Ledník v akci 

 

Legenda paraglidingu a zkušený instruktor balič Petr Garbier

 

Jeden z nejzkušenějších instruktorů, inspektorů, paragánů a baličů  Mireček Fejt z Černé Hory

 

 

 

 

 

 

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní