Vyhledávání

Na Ranou 33 x za den

13.04.2011 11:18

  • Ráno Honza vystartoval takřka za šera. Výstup začal z jižní strany. Celý den však musel kvůli větru létat na druhou stranu. Avšak Honza jako profesionál si dobře rozvrhl síly a vydržel celý den stoupat na vrchol Rané ve stejném, svižném tempu. Přes poledne však začalo silně foukat a Honza tak musel dlouho čekat na krátké okamžiky, kdy mohl vzlétnout.
  • Během dne Ondřej Johanovský vzlétl 2 krát s kameramanem na tandemovém padáku a pořídli společně unikátní záběry z „ptačí perspektivy“, které budou zakomponovány do dokumentu o Honzovi a jeho alpském dobrodružství.
  • 33x se povedlo Honzovi Škrabálkovi vystoupit a sletět z vrcholu Rané. Při převýšení 160 m je to celkem 5280 výškových metrů. To by znamenalo s velkou rezervou vystoupit od mořské hladiny na vrchol Mt. Blancu (4810 m. n. m). To vše včetně sestupu!
  • Na paraglidingové centrále zvané příhodně "Skleník" ho čekala skupinka kamarádů a fandů, kteří otevřeli lahev šampaňského a Honzovi gratulovali. Přítomen byl i oficiální komisař české knihy rekordů z Pelhřimova. Ten stvrdil pravost tohoto rekordu.


   Takže? Rekord je stanoven. Stačí jenom trénovat a jednoho dne si vyběhnout třeba 35 krát na Ranou.

 

zdroj:Hudy,Xalpsteam

 

 

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní