Vyhledávání

 

jak začít

 Jestli nemáš pilotní průkaz klikni zde !!!  Jestli pilotní průkaz vlastníš a máš za sebou alespoň jedny SIV (nestandatní letové režimy) můžeš pokračovat ve čtení :-)

 

Jak začít s ACRO paraglidingem ? 

Především Vás acro musí hodně zajímat.Protože než natrénujete triky do takové podoby, aby se na ně dalo koukat a Vy měli dobrý pocit bezpečí při jejich provádění, nalétáte (napadáte) mnoho kilometrů, odlétáte nepočítaně hodin, prosedíte spoustu času u monitoru vašeho počítače, když budete sledovat a "na sucho" trénovat triky. Odměna ale bude sladká.

Nenechte se ničím odradit. Vynaložená trpělivost Vám přinese mnoho vyplaveného adrenalinu ( a ten moc chutná) , dobrý pocit ze zvládnutých triků, kontrolu nad křídlem, kterou "běžným" létáním sotva získáte, a v neposlední řadě spadlé čelisti ostatních :-) nad dech beroucími acro triky.

Je  nádherná podívaná na piloty, kteří mají křídlo pod kontrolu a provádí triky, nad kterými se tají dech...

 

     POZOR ZAČÍNÁME :

  1. Předpokládá se, že máš minimálně pilotní průkaz "A" . Jestli jsi měl ve  škole  instruktora, který bude ochotný se ti dále věnovat a základy acra vysvětlit máš z 1/3 vyhráno. Problém je v tom, že takových instruktorů je málo a pokud jsou, mají své školy a na blbnutí , jako je acro,  jim moc času nezbývá. 
  2. Jestli jsi měl dobrého instruktora a něco z acra ti vysvětlil ,nebo jsi měl smůlu a instruktor se acru nevěnoval netruchli. V obou případech tě čeká mnoho hodin u videa. Je potřeba "nastudovat" trik od triku a ujasnit si v hlavě celý průběh triku. Popisy triků i s videem najdeš  ( zde ) .Začni s Wing-Overem. Pěčlivě, nejlépe xxx-krát si přečti popis triku až ti bude jasné o "vo co go".  Je to základ celého ACRA. Musíš ho umět čiště a dokonale, budeš ho  potřebovat skoro u všech triků. Mnoho začínajících acro pilotů dělá chybu, že nevyužijí maximální potenciál svého byť "A"-čkového křídla ve Wing-Overu.Myslí si, že "A"-čko má malou dynamiku a je pomalé. Omyl je pravdou.Špičkový ACRO pilot dostane z tvého "A"-čka takové Wing-Overy, že ti polezou oči z důlků.
  3. Pokud je ti po "suché" přípravě jasné "vo co go" najdi někoho, kdo  ve tvém okolí  ACRO dělá. Pokud o nikom nevýš neboj se nám napsat nebo zavolat. Rádi ti pomůžeme nebo ti dáme na někoho kontakt.
  4. Je dobré, já bych řekl, že nutné mít partu, která tě povzbudí a nažhaví. Počítej s tím, že perfektní zvládnutí Wing-Overu ti může trvat i jednu sezónu. Záleží na intenzitě tréninku a lidech kolem tebe. Mezi tím jeď na SIV kurz a potom pokračuj v nácviku dalších triků, které je dobré si předem na SIV osáhnout.
  5. Nepodceňuj SIV kurz.Vím, že je to otázka peněz, ale zvedne ti sebevedomí a dodá jistotu v dalším pokračování.Pokud přesto váháš tak si polož jednu otázku. Co je cenější ? cca 8,500,- Kč za SIV nebo tvoje zdraví a život . . .

 

 

 zpět

© 2010 Paragliding-4U

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

Paragliding kurz - Základní škola Létní